Przejdź do treści
Baner główny
2
3
Przejdź do stopki

MIEĆ WYOBRAŹNIĘ MIŁOSIERDZIA

MIEĆ WYOBRAŹNIĘ MIŁOSIERDZIA

Treść

MIEĆ WYOBRAŹNIĘ MIŁOSIERDZIA

Małopolski projekt „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia” ”( przygotowujący uczniów klas VI, VII, VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych do niesienia pomocy potrzebującym)  jest odpowiedzią na przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II apelującego, byśmy byli sługami miłosierdzia w dzisiejszym świecie. Organizatorem Projektu jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

„MIŁOŚCIĄ SERCA NASZE DOTKNIJ”- to hasło przewodnie naszego projektu, w ramach  którego młodzież podjęła szereg działań na rzecz realizacji w codziennym życiu przesłania św. Jana Pawła II. Tak jak Święta Matka Teresa z Kalkuty– „nie robiliśmy rzeczy wielkich. Robiliśmy rzeczy małe, za to z wieka miłością”. Wolontariat to wrażliwe serce i otwarte na potrzeby innych oczy! 

Jako szkoła pierwszy raz przystąpiliśmy do tego projektu chociaż to już XV edycja. Po zakwalifikowaniu się do II etapu, 28 kwietnia w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Aleje Wolności dziewczęta zaprezentowały nasz projekt przed  komisją konkursową. Ostatecznie zajęliśmy VI miejsce w rejonie nowosądeckim. Dziękujemy WSZYSTKIM za bezinteresowną pracę i wspieranie działań w ramach projektu, a zwłaszcza Pani Danucie Siedlarz opiekunowi Szkolnego Wolontariatu oraz koordynatorowi projektu.

Lista Linków

58301