Przejdź do treści
Baner główny
2
3
Przejdź do stopki

Obchody Dnia Ziemi

Obchody Dnia Ziemi

Treść

Rozwój naszej cywilizacji doprowadził do naruszenia równowagi ekologicznej Ziemi. Dopiero w końcu lat 60-tych społeczeństwa dostrzegły problemy naszej planety.

22 kwietnia 1970 roku po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych świętowano Dzień Ziemi. Celem tych obchodów jest zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakie niesie szybki rozwój cywilizacji i naruszenie równowagi między człowiekiem a środowiskiem. Na całym świecie w tym dniu są organizowane spotkania, wiece, odczyty, wystawy, marsze i demonstracje. W 140 krajach w marszach, happeningach i paradach bierze udział ponad 200 milionów osób.

 W 1990 r. Dzień Ziemi świętowano po raz pierwszy w Warszawie.

W naszej szkole jak co roku dołączamy do obchodów Dnia Ziemi. Nie inaczej było w tym roku. Uczniowie kl. I- III uczcili ten dzień organizując wielkie sprzątanie okolic szkoły, na świetlicy odbyła się lekcja na które uczniowie min. poznali skropak - ekologiczny materiał pochodzenia roślinnego stosowany min. do wypełniania przesyłek, a dzieci z oddziału "O" wraz z swoim wychowawcom wykonali piękne prace plastyczne i uczestniczyli w pokazie robotów Photon na którym poznawali zasady sergragacji śmieci. Zajęcia dla kl. "0" prowadzili ich starsi koledzy z kl. VI.

 

43398