Przejdź do treści
Baner główny
2
3
Przejdź do stopki

Prima Aprilis

Prima Aprilis

Treść

Pierwszy kwietnia to radosny i zabawny dzień, w którym żartujemy, robimy różnorakie  psikusy i z premedytacją wprowadzamy innych w błąd.

W naszej szkole ten dzień to również SZKOLNY DZIEŃ BEZ PLACAKA.

Skąd pochodzi ten zwyczaj, jaki jest cel obchodów tego święta?

Dzień bez plecaka obchodzone jest w szkołach coraz częściej. Świętowany jest zarówno w podstawówkach, jak i szkołach średnich. Wbrew pozorom nie chodzi wcale o przybycie do szkoły bez plecaka. O co zatem chodzi? Wyjaśniamy, na czym polega ten zwyczaj i jaki jest jego cel.

Dzień bez plecaka - co to za zwyczaj?

Dzień bez plecaka (ang. no backpack day) to dzień wybrany przez samorząd szkolny, w którym chętni uczniowie oraz nauczyciele przychodzą do szkoły bez toreb i plecaków. Nie jest to jednak jednoznaczne z zostawieniem w domu wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy. Zabawa polega na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić. Liczy się kreatywność i fantazja.

Skąd wziął się z ten zwyczaj?

Zwyczaj obchodów Dnia bez plecaka pochodzi z USA, gdzie dzieci w ten dzień przychodzą do szkół bez plecaków, a swoje książki i przybory przynoszą w plastikowych torbach lub po prostu w rękach. Jaki jest tego cel?

43395