Przejdź do treści
Baner główny
2
3
Przejdź do stopki

W WIOSENNYM NASTROJU.

W WIOSENNYM NASTROJU.

Treść

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Już prawie tradycją się stało, że  uczniowie naszej szkoły prezentują w tym dniu  swoje artystyczne zdolności. Mamy wielu utalentowanych  solistów i instrumentalistów. Pozwoliliśmy więc sobie na odrobinę szaleństwa. Piosenką, wierszem, grą na różnych  instrumentach przywitaliśmy najpiękniejszą porę roku – wiosnę. Mamy nadzieję, że wiosna usłyszawszy nasz koncert przybędzie i rozgości się u nas na dobre!

Wiosenny koncert w tym roku miał również wymiar charytatywny. Szkoła czynnie wspiera naszych sąsiadów w ramach akcji „SOLIDARNI Z UKRAINĄ”. Pieniążki zabrane za żółto- niebieskie kokardy, przyczepione na naszych piersiach, a wykonane przez uczennice z klas VI, VII, VIII -  przekazane zostały w całości na zakup artykułów  do „PACZKI NA UKRAINĘ”. Każdy z nas dołożył swoją cegiełkę do tego szczytnego celu. Bardzo dziękujemy tym, którzy oprócz zakupu kokardki wsparli akcję finansowo oraz konkretnymi produktami rzeczowymi. Skompletowaną paczkę przekazaliśmy  18 marca do wyznaczonego punktu w parafii Królowa Górna.

21 marca  przypada także Światowy Dzień Zespołu Downa. Data nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Symbolem święta stały się kolorowe skarpetki i oznaczają „kocham Cię takim jakim jesteś”. Większość uczniów naszej szkoły,  na znak solidaryzowania się z osobami chorymi na Zespół Downa,  założyła dziś kolorowe skarpetki nie do pary.

 

43390