Przejdź do treści
Baner główny
2
3
Przejdź do stopki

Sukcesy młodych muzyków z naszej szkoły!!!

Sukcesy młodych muzyków z naszej szkoły!!!

Treść

Sukces młodych muzyków z naszej szkoły!

W dniu 29 stycznia 2022 r. w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Świniarsku odbył się, już po raz siódmy, konkurs wokalno - instrumentalny GRAMmy na TAK!!!. Do konkursu zgłosiło się ponad 70 wykonawców w kategorii: zespoły muzyczne i wokaliści z województwa małopolskiego. Z naszej szkoły w konkursie udział wzięli, w kategorii zespołów, uczniowie: Maria Książkiewicz kl. 1- gra na skrzypcach, Bartosz Książkiewicz kl. 3- gra na akordeonie guzikowym, Martyna Książkiewicz kl. 5- gra na pianinie oraz gościnnie towarzyszył im ich tata - gra na gitarze.    

W skład komisji oceniającej wchodziły wybitne osoby związane ze światem muzyki:

  • przewodnicząca- pani Monika Dubel-wokalistka, trener wokalny, nauczycielka, miłośniczka pracy z dziećmi i młodzieżą, która prowadzi własną Agencję Artystyczną MD Pro Art. 
  • Pani Izabela Szafrańska- piosenkarka i wokalistka, która zdobyła ogromną popularność dochodząc do półfinału VII edycji The Voice of Poland. Okrzyknięta nawet „polską Celine Dion”.
  • Pan Mirosław Hejmej- nauczyciel i pasjonat muzyki,
  • Pan Bartłomiej Fedko- nauczyciel muzyki oraz współorganizator konkursu GRAMmy na tak!

Uczestnicy prezentowali kolędy i pastorałki, gdyż taki repertuar był przewidziany podczas VII edycji konkursu. Wykonawcy prezentowali się do późnych godzin popołudniowych. Komisja miała naprawdę trudne zadanie, ponieważ musiała wyłonić tylko pięciu ARTYSTÓW ROKU spośród tak dużej liczby uczestników. 

Uzasadniając swój werdykt, komisja stwierdziła, że występ zespołu uczniów z naszej szkoły był tak niezwykły, że zasłużył na miano ARTYSTY ROKU 2021. Ogromną radość zwycięzców spotęgowała wiadomość, że będą mieli okazję wystąpić przed znanym na całym świecie zespołem Golec uOrkiestra podczas uroczystego koncertu. Odbył się on 30 stycznia 2022 roku w kościele parafialnym w Świniarsku, a nasi młodzi artyści mogli wówczas zaprezentować się przed bardzo szeroką publiczności na profesjonalnej scenie. Gratulujemy im zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów muzycznych oraz wytrwałości w  dalszej pracy.

 

 

60800