Przejdź do treści
Baner główny
2
3
Przejdź do stopki

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

Treść

8 lutego 2022 obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne dla kl.I-IV dot. szeroko pojętego bezpieczeństwa w Internecie. Przez cały miesiąc luty w czasie lekcji wychowawczych czy też informatyki poruszane będą tematy związane  zagrożeniami płynącymi z korzystania z sieci w nieodpowiedni sposób. Ponadto uczniowie naszej szkoły z kl. I-III obejrzą spktakl online pt."Pliki i Foldery na tropie internetowych kłopotów",a klasy starsze wezmą udział w zajęciach online pt:"Ciało nie określa".  Wydarzenia te organizowane są przez Polskie Centrum Programu Safer Internet .

Jako szkoła wychodząca na przeciw wyzwaniom dzisiejszego świata już od dawna dba o dobrostan związany z bezpieczeńtwem w Internecie będąc uczestnikiem projektu SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO w ramch, którego nauczyciele, uczniowie i rodzice mogą brać udziałw bezpłatnych szkoleniach min. za zakresu odpowiedzialnego korzystania z technologi cyfrowej oraz są uczestnikami badań ankietowych.

W dzisiejszych czasach praktycznie nie rozstajemy się z telefonem komórkowym. Czujemy dyskomfort, kiedy zapomnimy telefonu, wychodząc z domu. Tyczy się to zwłaszcza młodych ludzi - 36 proc. nastolatków nie wyobraża sobie dnia bez telefonu komórkowego. Korzystają z nich prawie nieustannie - w szkole (na przerwach i lekcjach) oraz w domu, zarówno w trakcie wykonywania codziennych obowiązków, jaki w czasie wolnym. Tak duże przywiązanie do telefonu komórkowego może prowadzić do stopniowego uzależnienia, jak do tego dochodzi? Zachęcamy do zapoznania się z mechanizmem uzależnienia od mediów cyfrowych, a w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodziliśmywarto przypomnieć sobie 10 zasad higieny cyfrowej.
Infografiki: Fundacja Dbam o Zasięg


 

Zdjęcia

36654