Przejdź do treści
Baner główny
2
3
Przejdź do stopki

Koloratorium Śnieżki

Koloratorium Śnieżki

Treść

„Koloratorium” to projekt Fabryki Farb i Lakierów „Śnieżka” S.A. To przedsięwzięcie, które za cel stawia sobie odkrycie przed uczniami niezwykłego świata chemii i biologii. W ramach projektu  szkoła „walczy” o laboratorium biologiczno- chemiczne warte 30 tys. zł. 

           W etapie eliminacyjnym, który rozpoczął się 25.10.2021 szkoły wraz z uczniami zdobywają punkty za najróżniejsze aktywności, poczynając od prostych działań, jak np. założenie profilu szkół na platformie, a kończąc na opublikowaniu fotorelacji z lekcji przeprowadzonej na podstawie materiałów zamieszczonych w serwisie „Koloratorium”. Dodatkowo rownież uczniowie mają szansę na wygranie indywidualnych nagród. Do wyboru są dwa zadania. Oba polegają na przygotowaniu pracy na temat „Mój przepis na zdrowie i dobre samopoczucie”. Czym więc się różnią? Sposobem przekazania tej wiedzy.

Wszyscy, którzy kochają malować, rysować, szkicować, wyklejać czy rzeźbić mogą pokazać, jak na co dzień dbają o swoje ciało, przygotowując pracę plastyczną wykonaną w dowolnej technice. Ci zaś, którzy chętniej łączą słowa niż kolory, mogą wybrać drugi z konkursów, w ramach którego należy przygotować pracę literacką na ten sam temat. Uczniowie jednocześnie zdobywają punkty dla swojej szkoły.

Do etapu finałowego zakwalifikowanych zaostanie 30 szkół z największą liczbą punktów.  W etapie tym zadaniem szkół będzie nagranie krótkiego 100- sekundowego filmiku.

Prace naszych uczniów oraz miejsce szkoły w rankingu można zobaczyć TUTAJ

 

 

36654