Przejdź do treści
Baner główny
2
3
Przejdź do stopki

Sursum Corda

Sursum Corda

Treść

SURSUM CORDA

16 grudnia odbyło się spotkanie z panią Haliną Rams. To kolejny, bardzo ważny punkt w obchodach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza  w naszej szkole.

Pani Halina Rams to wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Sursum Corda  w Nowym Sączu. Jest to organizacja pozarządowa, apolityczna, działająca nie dla zysku - non profit. Zajmuje się szeroko rozumianą, efektywnie organizowaną pomocą społeczną, profilaktyką i edukacją.

„SURSUM CORDA” oznacza "W górę serca!". W tym zawołaniu, które kierują do wszystkich potrzebujących pomocy, zawiera się misja stowarzyszenia - dać nadzieję, na to, że będzie dobrze: chorym, niepełnosprawnym, tym, którzy z różnych przyczyn znaleźli się w trudnej życiowej sytuacji, rodzicom dzieci, którym trudno odnaleźć się w gronie rówieśników, dzieciakom, które mają kłopoty w nauce.

„Tym zaś, którzy chcą angażować się w działalność dobroczynną - pomagamy pomagać.” - to słowa pani Haliny.

Stowarzyszenie działa od 2000 r. Powstało z inicjatywy grupy osób - przyjaciół i profesjonalistów - którzy wcześniej, przez 6 lat pracowali jako wolontariusze.

Pani Halina Rams, w interesujący sposób, zapoznała uczniów naszej szkoły z działalnością Stowarzyszenia Sursum Corda. Przedstawiła młodzieży zasady pracy wolontariusza, zapoznała z Kodeksem Wolontariusza. Uczniowie w skupieniu wysłuchali, tego co na temat wolontariatu mówiła pani Wiceprezes Stowarzyszenia. Jestem pewna, że wielu uczniów pozytywnie odpowie na słowa Pani Rams.

 

60800