Przejdź do treści
Baner główny
2
3
Przejdź do stopki

Szkoła Podstawowa w Królowej Polskiej "Poznaje Polskę" po raz drugi !!

Szkoła Podstawowa w Królowej Polskiej

Treść

Dzięki ministerialnemu programowi „Poznaję Polskę”, tym razem uczniowie klas z drugiego etapu edukacyjnego wraz wychowawcami ruszyli w stronę Krakowa poznawać bogatą historię Polski. Był to dla uczniów dodatkowy mikołajkowy prezent, gdyż wycieczka odbyłą się 6 grudnia. 

Wyruszyliśmy autokarem o 7.30 rano, a atmosfera była iście mikołajkowa. Nasz kierowca Pan Gabryś, który jak się później okazała świetnie orientuje się w gustach muzycznych młodzieży oraz przemiła Pani Basia przywitali nas odpowiednio ubrani na ten dzień. Oczywiście nasi uczniowie również zadbali o rekwizyty mikołajkowe na głowach. 

Droga do Krakowa minełą nam bardzo dobrze, a pani przewodnik opowiadała historię miast i wiosek, przez które przejeżdżaliśmy.  Pomimo złej pogody, nie opuszczał nas dobry humor, a początki poznawania historii Polski rozpoczęliśmy od Wzgórza Wawelskiego, a dokładniej od Katedry Wawelskiej, dzwonu Zygmunta oraz grobów królewskich. Zwiedziliśmy również Muzeum Katedralne.  

Później uliczkami starego miasta udaliśmy się do rynku i tam zjedliśmy małe co nieco, a następnie podziwialiśmy ratusz, sukiennice Kościół Mariacki oraz poznawaliśmy zarys historyczny tych budynków. Ponieważ nasza wycieczka wypadła w okresie przedświątecznym mogliśmy poczuć się jak w magicznym świecie, gdyż miasto już zostało przystrojone w dekoracje bożonarodzeniowe, a na rynku odbywał się doroczny jarmark bożonarodzeniowy, co niektórzy wykorzystali do zrobienia przedświątecznych zakupów.

Zwiedzanie miasta z żalem, zakończyliśmy w Podziemiach Miasta Krakowa, które przeniosły nas do czasów życia średniowiecznych mieszkańców grodu Kraka.

Lista Linków

36655