Przejdź do treści
Baner główny
2
3
Przejdź do stopki

Dzień Życzliwości

Dzień Życzliwości

Treść

Wiemy od dawna, że choroby wywoływane są przez wirusy, bakterie i inne czynniki, z których każdy, aby nam zaszkodzić, musi najpierw przedrzeć się przez nasze systemy obronne. Miłość, przyjaźń i  bliskość drugiego człowieka działają jak dodatkowa warstwa ochronna. Wzmacniają nasz system odpornościowy dzięki czemu rzadziej zapadamy na różnego rodzaju choroby.

W naszej szkole bardzo dbamy o relacje społeczne między innymi będąc dla siebie życzliwi i to nie tylko od święta, ale i na co dzień. Podkreślamy to zwłaszcza obchodząc ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI i przypominając tym samym jak my naszym zachowaniem możemy sprawić, że człowiek żyjący obok nas będzie szczęśliwszy, a co za tym idzie i  zdrowszy.

22.11.2021 całą społeczność szkolną obowiązywał żółty strój. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję wykonać wiele gestów życzliwości i ponieść je dalej. Między innymi wystarczyło oderwać kartkę z zadaniem, wykonać je i podać dalej. W klasach natomiast odbywały się pogadanki na temat dnia życzliwości, a wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami uzupełniali ogniwa łańcucha, wpisując czym dla nich jest życzliwość. Ogniwa te zostaną połączone i stworzą piękny kolorowy łańcuch, który ozdobi w najbliższym czasie naszą choinkę.  

Aplikujmy więc sobie i innym stałą dawkę gestów życzliwości – w odróżnieniu od leków nic to nie kosztuje, a efekt uzdrawiający jest niemal natychmiastowy!

Niezależnie od wieku w jakim jesteśmy – warto dbać o relacje – dla zdrowia!

 

60800