Przejdź do treści
Baner główny
2
3
Przejdź do stopki

Turniej piłki nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Wycieczka scholii dziecięcej z naszej parafii.

Turniej piłki nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Wycieczka scholii dziecięcej z  naszej parafii.

Treść

16 września po szkolnych zajęciach schola dziecięca działająca przy parafii w Królowej Górnej wybrała się na swoją pierwszą - integracyjną podróż. Najpierw rozwijaliśmy swoje umiejętności psycho - ruchowe w parku trampolin w Nowym Sączu, a następnie odwiedziliśmy skansen pszczelarstwa w niedalekich Stróżach. Początki podobno bywają trudne, ale chyba nie tym razem.

23 października w Nowym Sączu odbył się międzyparafialny turniej piłki nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza.
W turnieju wzięli udział zawodnicy z trzech parafii: św. Jana Pawła II w Nowym Sączu, św. Jana Chrzciciela w Mikluszowicach i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Królowej Górnej. Każda ze wspólnot wystawiła po trzy drużyny w różnych kategoriach wiekowych. Zawody odbyły się w Centrum Rekreacji Olimp w Nowym Sączu.

Każdy mecz wyzwala dużo radości, uśmiechu, a czasami łez. Ministranci czy lektorzy uczą się wygrywać, ale również ponosić porażki, przyjmować przegrane. Jest to niesamowicie ważne w świecie, który jest przepełniony egoizmem, a przecież każdy mecz to gra drużynowa.

13 listopada schola dziecięca działająca przy naszej parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Królowej Górnej wybrała się na LaserShot do Nowego Sącza; po zaciętej, sportowej rywalizacji odwiedziliśmy Opactwo Ojców Cystersów w Szczyrzycu, aby naładować duchowe "akumlatory". Historia tego miejsca liczy ponad 780 lat; fundatorem był wojewoda krakowski Teodor Cedro herbu Gryf. Słynny obraz Matki Boskiej Szczyrzyckiej przyciąga tłumy pielgrzymów każdego roku.

60800