Przejdź do treści
Baner główny
2
3
Przejdź do stopki

Wycieczka do Krakowa w ramach programu "Poznaj Polskę"

Wycieczka do Krakowa w ramach programu

Treść

W ramach programu "Poznaj Polskę" w roku szkolnym 2021/2022 dofinansowano wycieczkę:

1. 5000 zł - wycieczka 1 dniowa dla klas I-III: Krakowa

  • Muzeum Miasta Krakowa - podziemia
  • Historyczny zespół miasta Krakowa
  • Zamek Królewski na Wawelu

     

SPAWOZDANIE:

W zeszły czwartek, tj. 4 listopada, miała miejsce wycieczka do Krakowa. W tym wyjeździe uczestniczyły dzieci z klas: 1, 2 i 3 wraz z wychowawczyniami i trzema uczennicami klasy piątej SP w Królowej Polskiej. Zbiórka pod szkołą odbyła się wczesnym rankiem.  Wyruszyliśmy autokarem o 7.00 rano. Droga była bardzo ciekawa, a pan przewodnik opowiadał nam historię miast i wiosek, przez które przejeżdżaliśmy.  Dojechaliśmy na miejsce o 9.30. Przez półtorej godziny zwiedziliśmy wiele interesujących miejsc między innymi:  Plac Matejki,  Barbakan, ulicę Floriańską, Kościół Mariacki, Sukiennice i Wieżę Ratuszową.  Od 11.00 do 12.30  zwiedzaliśmy Katedrę na Wawelu, Dzwon Zygmunta i Groby Królewskie. Usłyszeliśmy wiele ciekawostek na temat tych miejsc.

Następnie ruszyliśmy do Muzeum Żywych Motyli. Szliśmy około 30 minut. W Motylarnii zobaczyliśmy między innymi: Motyle różnych gatunków, jaszczurki i pająki egzotyczne oraz wiele ptaków. Mieliśmy również czas  na małe co nieco - poszliśmy do McDonalda . Spędziliśmy tam koło 40 minut. Po posiłku  przeszliśmy ponownie do Rynku, by zwiedzać krakowskie podziemia. Wysłuchaliśmy Legendy o Kraku i Smoku Wawelskim. Później oglądaliśmy ciekawe eksponaty. Gdy wyszliśmy z Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, oglądaliśmy i kupowaliśmy pamiątki.  Po zakupach ruszyliśmy do autokaru. Wyjechaliśmy przed 17.00. Po drodze odbył się konkurs na temat znajomości Krakowa, biorąc pod uwagę poznane podczas wycieczki legendy i ciekawostki. Nagrodą był voucher na darmową wycieczkę szkolną biura podróży Maxim. Wygrał uczeń klasy 3.

Droga powrotna trwała około godziny i 30 minut. Dotarliśmy pod szkołę przed 19.00.To była niezwykle ciekawa wycieczka, która pozostanie w naszej pamięci na długo!

60800