Przejdź do treści
Baner główny
2
3
Przejdź do stopki

11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości

11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości

Treść

Dnia 10 listopada w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia. Dzięki inscenizacji, pr;zygotowanej przez uczniów kl. VII oraz VII pod kierownictwem Pani Elżbiety Velarde Vasquez młodsi koledzy i koleżanki mogli się dowiedzieć dlaczego 11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Jest to dzień radosny, w którym obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. Ponad sto lat temu 11 listopada 1918 r. po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Ponownie mogliśmy cieszyć się Ojczyzną, która przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy (Niemcy) i Austrię.

Uczestnicząc w akademii oddaliśmy szacunek wszystkim Polakom, tym którzy odeszli i tym, którzy żyją nadal. Bo dziś nie musimy walczyć i strzelać, dziś nie musimy oddawać swego życia, lecz pamiętamy o tych, którzy nie szczędzili Ojczyźnie tego, co dla ludzi najcenniejsze - własnego życia.

Na zakończenie  Dyrektor Szkoły Anna Dudzińska podziękowała występującym uczniom, nauczycielom zaangażowanym w tę akademię oraz całej młodej widowni za wzorowe zachowanie.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć, filmu oraz wysłuchania podkładu muzycznego do filmu wykonanego przez dzieci uczęszczające na świetlicę ( Barbara Marszałek, Dorotka Marszałek, Wojciech Dziedziak, Anna Dziedziak, Wiktoria Dziedziak, Aleksandra Groń, Lena Bochenek)

Lista Linków

60800