Przejdź do treści
Baner główny
2
3
Przejdź do stopki

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

Treść

Dnia 22 Kwietnia w naszej szkole obchodzony był Dzień Ziemi. Tego dnia obowiązywał w szkole kolor zielony, a wszyscy, którzy byli całkowicie ubrani w tym klolorze otrzymywali od wychowawcy pozytywną uwagę.

Każdemu, komu udło się w ten dzień w czasie przerwy o godzinie 9.40  odnaleźć odznakę „Przyjaciela Ziemi” , ukrytą gdzieś na górnym korytarzu szkolnym sprzyjało wyjątkowe szczęście!!! Otrzymywał on „Dar Ziemi” znajdujący się na odwrocie odznaki.

O godzinie 11.00 odbyła się akademia prowadzona przez uczniów kl. IV. Na  jej początku, wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć prezentację , która zawierała najważniejsze informacje dot. naszej planety min. sposobów dbania o jej dobro, rozmiarów itd. Następnie uczniowie klas młodszych zaprezentowali swoje wspaniałe stroje wykonane z materiałów nadajcych się do recyklinu. Stroje były niesamowite i zachwyciły jury, które miało czas na wyłonienie zwycięsców podczas przedstawiania pt:" Sąd nad pająkiem" zaprezentowanego przez uczniów klasy IV.

Jury po burzliwych naradach postanowiło wszystkim uczestnikom konkursu na najciekawsze ubranie z recyklingu przyznać I MIEJSCE. Przewodnicząca jury Pani Dyrektor Anna Dudzińska podkreśliła, że stroje wymagały od wszystkich dużego wkłądu pracy, a każdy z nich zachwycał kreatywnością, nietuzinkownością oraz pomysłowością.

Na koniec akademii wszyscy zebrani wysłuchali piosenki pt:"Dzień Ziemi" stworzonej przez uczniów klasy VI za pomocą sztucznej inteligencji.  

W ten dzień nie brakowało niespodzianek,a chętni uczniowie klas starszych po zakończonej akademii wzięli udział w teście online dot. dbania o naszą  Matkę Ziemię. Wystarczyło podczas przerwy znaleźć i zeskanować kod QR umieszczony na gazetce w korytarzu szkolnym i zacząć rozwiązywać ukryty pod nim test. Wyjątkowo na tej przerwie nauczyciele zezwolili na korzystanie z telefonów 😊. Wiedza naszych uczniów jest imponująca, a rywalizacja była zacięta i różnice punktowe nie były duże i tak dyplom i nagrodę PRZYJACIELA ZIEMI otrzymali:

I  MIEJSCE:  MIŁOSZ WYSOWSKI

II MIEJSCE: KACPER STOJDA

                     ELIASZ ZĄBER

III MIEJSCE: LENA BOCHENEK

                     BARBARA MARSZAŁEK

                     JULIA GROŃ

                     MARTYNA MORDARSKA

Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąść udział w zabawie i sprawdzić swoją wiedzę. 

Zachęcamy również do obejrzenia prezentacji stworzonej przez ucznia kl. V Piotra Kłębczyka z okazji obchodów Dnia Ziemi. Prezentacja dostępna tutaj.

60800