Przejdź do treści
Baner główny
2
3
Przejdź do stopki

Wycieczka klasy II

Wycieczka klasy II

Treść

9 kwietania klasa II wraz z wychowawcą, Panią Dyrektor i Panem Piotrem Darowskim wybrała się na wycieczkę do Nowego Sącza. Na początek odwiedziliśmy oddział Banku Spółdzielczego przy ul. Długosza. Dzieci miały okazję poznać pracę bankowców, dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o banknotach, poznały urządzenia pomagajace w pracy w banku.

Następnie wzięły udział w konkursie o tematyce bankowej, w którym miały okazję zdobyć nagrody. Potem wspólnie rozwiązywały krzyżówkę, gdzie była okazja do popisania się wiedzą i znajomością ortografii. Kolejnym etapem wizyty była zabawa w sklep oraz odgrywanie roli pracownika banku. Na koniec zajęć wszyscy zapozowali do pamiątkowych zdjęć.

Kolejnym punktem wycieczki była Galeria Mgr Morsa, gdzie można obejrzeć prace oraz prezentację jak powstają murale, grafitti oraz zapoznać się ze sztuką street art. Dodatkowo dzieci skorzystały z pokoi ekspresji, czyli twórczo spędziły czas w zabezpieczonym pomieszczeniu, w którym mogły malować za pomocą różnych przedmiotów użytkowych. Wszyscy otrzymali specjalne kombinezony, osłony na obuwie i okulary ochronne i tak zabezpiczone mogły malować po ścianach oraz podłodze używając min. strzykawek, pacek na muchy , szczotek WC. To była świetna dwugodzinna zabawa. Na koniec wszyscy udali się na pyszne lody. 

Szczególne podziękowania należą się Panu Piotrowi Darowskiemu, który zorganizował wizytę w banku, a także uczestniczył w wycieczce oraz Pani Marcie Smólczyńskiej, która umówila pobyt dzieci w galerii Mgr Morsa.

58294