Przejdź do treści
Baner główny
2
3
Przejdź do stopki

W WIOSENNYM NASTROJU !

W WIOSENNYM NASTROJU !

Treść

Wiosna to czas , kiedy

wszystko budzi się do życia,

świat z dnia na dzień robi się kolorowy.

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie klas 0-VIII pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej, przygotowywała wiosenne stroje i dekoracje. Na korytarzach od rana było kolorowo i wesoło. Po trzech lekcjach nauki rozpoczęły się obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Pierwszym punktem programu było przygotowanie w klasach wiosennych  gazetek. Następnie zaproszono wszystkich uczniów z wychowawcami na salę rekrecyjną, a tam na początek Pani Dyrektor przypomniała, że dziś nie tylko witamy WIOSNĘ, ale również obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA. Kolejnym punktem byla prezentacja dot. zbliżającego się i przypadającego na 22 marca Światowego Dnia Wody.

Jednak najbardziej radosnym momentem stał się konkurs na najpiękniejszy i najbardziej oryginalny strój wiosenny przeprowadzony w dwóch kategoriach: kat. pierwsza kl. I-III oraz kat. druga kl.IV-VIII. Reprezentanci poszczególnych klas w takt muzyki prezentowali się w swoich kolorowych  strojach. Jury wyróżniło kilka ciekawych propozycji i wręczyło pamiątkowe slodkości. Reprezentanci klas starszych wykazali się pomysłowością i niektórzy w pośpiechu tworzyli swoje kreacje i szukali gadżetów, które wzbogaciłyby ich strój i tu głównym bohaterem sał się kwiat z gabinetu naszej Pani Dyrektor. Wszyscy uczestnicy otrzymali gromkie brawa. 

Dnia 21 marca wielu uczniów założyło skarpety na znak solidarności z osobami chorymi na Zespół Downa. Wzięli oni również aktywnie w kolejnych obchodach DNIA BEZ PLECAKA, a tego dnia obowiązuje tylko jedno zasada: przybory, książki i zeszyty można przynieść do szkoły w dowolny sposób, tylko nie w plecaku.

Podsumowaniem obchodów było zasadzenie nowych roślin doniczkowych, które pojawiły się na parapetach naszej szkoły.

58301