Przejdź do treści
Baner główny
2
3
Przejdź do stopki

„Mała Książka – Wielki Człowiek”

„Mała Książka – Wielki Człowiek”

Treść

Instytut Książki rozpoczął kolejną edycję kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy rozpoczynają naukę w klasie I. Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka” ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, tym samym jest bezpłatny zarówno dla szkół, jak i samych dzieci.

10 listopada klasa I dołączyła do kolejnej edycji kampanii „ Mała Książka – Wielki Człowiek”. Uczniowie otrzymali Wyprawki Czytelnicze, w skład których weszły:

· „Wnuczka antykwariusza” – książka autorstwa znanej i cenionej pisarki Justyny Bednarek, z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak.

· „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem” – broszura, poradnik dla rodziców

i opiekunów.

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali nową książkę, niektórzy próbowali samodzielnie czytać.

„Drodzy Uczniowie! Książka, którą otrzymujecie, jest dla Was zaproszeniem, do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania. Niech niesie Wam radości z czytania samodzielnego, ale też wspólnego – z Rodzicami, Dziadkami i Opiekunami”… - to słowa skierowane do pierwszoklasistów przez Dyrektora Instytutu Książki pana Dariusza Jaworskiego.

43390