Przejdź do treści
Baner główny
2
3
Przejdź do stopki

30 Akcja sprzątania świata

30 Akcja sprzątania świata

Treść

Społeczność naszej szkoły dn. 18 września dołączyła do 30 Akcji Sprzątania Świata w Polsce.

Przesłanie przedsięwzięcia odnajdziemy w hymnie „Sprzątanie Świata - Polska”, którego autorem jest Wojciech Młynarski:

„Posprzątajmy Polskę,
wszędzie, wzdłuż i wszerz,
z tych wczorajszych śmieci,
z tych jutrzejszych też.

A na koniec czułe słowa
padną w tej piosence,
posprzątajmy sobie w głowach,
by nie śmiecić więcej!”.

Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli chętnie wzięli udziałw akcji i ku ich zaskoczeniu na bardzo niewielkim terenie znaleźli wiele rzeczy, które nie powinny się tam znaleźć. Nalbardziej zabawnym, a zarazem przerażającym okazem była deska klozetowa. Miejmy nadzieję, że świadomość ludzi będzie wzrastała, a z roku na rok śmieci pozostawionych nie tam gdzie trzeba będzie coraz mniej. DBAJMY O NASZA PLANETĘ, NASZE WSPÓLNE DOBRO !!

43387