Przejdź do treści
Baner główny
2
3
Przejdź do stopki

Wycieczka do kina na film "O psie, który jeździł koleją"

Wycieczka do kina na film

Treść

Dnia 12 września 2023 r. uczniowie kl.I-V wybrali się na specjalnie zarezerwowany dla nich seans filmowy "O psie, który jeżdził koleją". Nie każdy z nich wiedział, że na stacji kolejowej w Nowym Sączu nagrano kilka scen do ekranizacji opartego na prawdziwej historii opowiadania Romana Pisarskiego pt. „O psie, który jeździł koleją”.

Nowy Sącz został wybrany na jedno z miejsc, gdzie rozgrywa się akcja. Tak jak było w opowiadaniu, sądecki dworzec posłużył jako stacja Maritmska. I tak w lipcu 2022 roku dworzec kolejowy w Nowym Sączu zmienił się w plan filmowy, a na nim pojawili się tacy aktorzy jak Maciej Damięcki, Adam Woronowicz, Monika Pikuła i piękny owczarek szwajcarski, który wcielił się w role Lampego, psa który przeżywa swoje przygody w pociągach.  .

Prawdziwa historiia psa Lampo przeniesiona we współczene czasy wzruszyła uczniów do łez. Na szczęście skończyła się ona happy endem. Po seansie nadszeł czas na pyszne lody, a potem wszyscy udaliśmy się na dworzec kolejowy w Nowym Sączu, aby porównać to co zobaczyliśmy na ekaranie kinowym z rzeczywistością.  Niestety nie spotkaliśmy głównego bohatera psa Lampo :-(.

60800