Przejdź do treści
Baner główny
2
3
Przejdź do stopki

Żegnajcie wakacje! Witaj szkoło!

Żegnajcie wakacje! Witaj szkoło!

Treść

Żegnajcie wakacje! Witaj szkoło!

4 września, po wakacjach wyjątkowo dłuższych w tym roku, uczniowie przywitali nowy rok szkolny 2023/2024. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą o godzinie 9.00 w kościele parafialnym w Królowej Górnej, w której wzięli udział również nasi uczniowie, rodzice i nauczyciele. Po nabożeństwie wszyscy udali się do szkoły. Pani Dyrektor, mgr Anna Dudzińska, serdecznie powitała wszystkich zebranych na sali rekreacyjnej. Podczas przemówienia, oprócz podania najistotniejszych spraw związanych z inauguracją roku szkolnego, życzyła uczniom sukcesów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności, zaś nauczycielom i rodzicom wytrwałości i mądrości w nauczaniu i wychowywaniu dzieci.

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia, zwłaszcza tych najmłodszych. Tradycją naszej szkoły jest, że w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, ma miejsce uroczyste włączenie uczniów klasy pierwszej w poczet braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Królowej Polskiej. Po krótkiej części artystycznej w wykonaniu pierwszaków, w czasie której solennie zapewniali że:

„My się szkoły nie boimy,

choć i praca czeka nas.

Śmiało do niej dziś wkroczymy,

bo nauki nadszedł czas!”

nastąpił ważny dla nich moment ślubowania, a następnie pasowania przez Panią Dyrektor na uczniów. Koleżanki i koledzy ze starszych klas życzyli najmłodszym uczniom sukcesów i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz zapewniali o pomocy w razie „trudności i kłopotów”. Po oficjalnym rozpoczęciu uczniowie udali się do  sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami. Zdjęcia wykonano za pomoca aparatu zakupionego w ramach #Laboratoriów Przyszłości

60800