Przejdź do treści
Baner główny
2
3
Przejdź do stopki

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

Treść

"NIC DWA RAZY SIĘ NIE ZDARZA ..." 

                                             Wisława Szymborska

 

W tym roku słowa Wisławy Szymborskiej z wiersza " Nic dwa razy" były motywem przewodnim akademii  pożegnalnej klasy ósmej, która odbyła się przeddzień  zakończenia roku szkolnego 2022/2023 tj. 22 czerwca. Tego dnia to nasi najstarsi uczniowie byli głównymi bohaterami uroczystości, którą tego dnia rozpoczęła Msza święta w kościele parafialnym w Królowej Górnej, celebrowana przez Księdza Proboszcza Krzysztofa Pasyka. Zgromadzeni wysłuchali okazjonalnego kazania. Zaraz po niej udaliśmy się do szkoły, gdzie na sali rekreacyjnej czekali już na nas uczniowie klas młodszych oraz zaproszeni goście.

Rok 2023 może być najważniejszym rokiem dla naszych wychowanków z klasy VIII. Opuszczając mury naszej szkoły skierują swoje kroki w przyszłość, często każdy w inną stronę. Gdzie ich zawiodą i czy przyniosą satysfakcję i szczęście, zależy od wielu czynników. Jednak jedno jest pewne i oddaje to wiersz „Nic dwa razy”, który w poetycki sposób przekazuje przekonania, że los człowieka jest niepowtarzalny – niczego nie można przeżyć na nowo, poprawić, rozstrzygnąć inaczej, nie ma możliwości, aby coś wydarzyło ponownie w identyczny sposób. I tak w tym szczególnym dniu pożegnania przyszedł czas na wspomnienia związane z 8 latami przeżytymi w murach naszej szkoły. 

Na początku akademii Pani Dyrektor przywitała wszystkich zgromadzonych, a szczególnie uczniów kl. VIII, którzy następnie przejęli mikrofon i wyrazili słowa wdzięczności swoim rodzicom za poświęcenie i trud jaki wkładali na co dzień w ich edukację. Podziękowali również nauczycielom i dyrekcji oraz pokazali swoje lekcje na wesoło, które były odzwierciedleniem lekcji szkolnych. Kulminacją przygotowanego oficjalnego programu artystycznego było wręczenie swoim opiekunom i wychowawcom kwiatków i upominków. Wzruszenie malowało się na twarzy każdego nauczyciela. W końcu to pożegnanie owoców ośmiu lat ich pracy. Następnie Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim ukończenia tak ważnego etapu w życiu każdego człowieka. Po tym wkroczyliśmy w fazę wręczenia dyplomów, podziękowań dla rodziców, nagród i stypendiów. Bardzo wielu uczniów zostało docenionych za swoje zachowanie, za osiągnięcia na polu edukacyjnym i sportowym jak również za reprezentowanie szkoły na forum gminnym i powiatowym. Wielu uczniów w klasyfikacji końcowej uzyskało średnią co najmniej 4,75, a byli to:

  • Alan Baran
  • Franciszek Wacławiak
  • Zofia Szmit
  • Oskar Wysowski
  • Szymon Kłębczyk
  • Aleksandra Nowak, która otrzymała również stypendium Dyrektora Szkoły za wyniki w nauce uzyskując średnią 5,33.

Po wręczeniu nagród przyszedł czas na uroczyste podziękowania i pożegnanie klasy ósmej przez wychowawcę, który przygotował dla swoich wychowanków indywidualne upominki oraz film obrazujący spędzone lata w murach Szkoły Podstawowej w Królowej Polskiej.  Dla wielu obecnych były to bardzo wzruszające momenty. Zwieńczeniem akademii było krótkie pożegnanie kl.VIII przygotowane przez uczniów kl. VII oraz wspaniale wykonana przez Patrycję Jarosz i wruszająca do łez "Piosenka Absolwenta".

Po oficjalnych występach przyszedł czas na wspólny posiłek, który przgotowali i na który zaprosili wszystkich przybyłych gości rodzice uczniów. Serdecznie dziękujemy drogim rodzicom za niespodziewaną inicjatywę oraz wszelkie wsparcie w wychowaniu i nauczaniu ich dzieci okazane w ciągu tych ośmiu lat nauki. DZIĘKUJEMY.

Przebieg całej uroczystosci został uwieczniony za pomocą aparatu zakupionego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

58291