Przejdź do treści
Baner główny
2
3
Przejdź do stopki

Dzień Rodziny

Dzień Rodziny

Treść

Zawsze wszystko się udaje
Pomagamy sobie wszyscy
Bo od tego jest rodzina
Od niej uczysz się wszystkiego
Tak się życie twe zaczyna”

 

Przełom maja i czerwca to okres, kiedy swoje święto mają dwie najważniejsze osoby w życiu – mama i tata. Są one ważne dla osób w każdym wieku, ale chyba każdy przyzna, że prawdziwym centrum wszechświata są dla najmłodszych. Aby uczcić ich święta przypadające na 26 maja i 23 czerwca oraz pomiędzy nimi szczęśliwy Dzień Dziecka który przypada 1 czerwca, Szkoła Podstawowa w Królowej zorganizowała Święto Rodziny.

W słoneczny, gorący dzień 1 czerwca w szkole zaroiło się od dzieci i dorosłych, którzy postanowili spędzić ten czas wspólnie. Program uroczystości rozpoczęły występy artystyczne przygotowane przez przedszkolaków oraz uczniów naszej szkoły. Poza wierszami i piosenkami, których oczywiście nie mogło zabraknąć w czasie takiej uroczystości, były także akcenty taneczne. Następnie przybyli rodzice otrzymali zaprojektowane i wydrukowane  przez uczniów klas starszych na drukarce 3D uzyskanej w ramach #Laboratoriów Przyszłości serduszka, które można przyczepić do kluczyków np. samochodu i będą przypominały, że jest ktoś koto ich BARDZO KOCHA.

 Po atrakcjach dla ducha, przyszedł czas na coś dla ciała. Wszyscy chętni uczniowie mogli wykazać się swoją sprawnością, biorąc udział w całym wachlarzu różnorodnych konkurencji, przygotowanych przez nauczycielkę wychowania fizycznego.

Najmłodsi natomiast chętnie korzystali z atrakcji tj. puszczanie baniek, malowanie kredą na płytach chodnikowych, malowanie farbami  plakatowymi na specjalnie przygotowanych do tego stanowiskach. Mogły również skorzystać z talentu swoich starszych koleżanek i zmienić swoją twarz nie do poznania za pomocą pędzla i farb do malowania twarzy. Dziewczynki ze starszych klas wykonywały również na życzenie najmłodszych różne zwierzaki balonowe.

W trakcie Dnia Rodziny nie zabrakło specjałów, które dzieci lubia najbardziej, a mianowicie: pysznych hot - dogów, burgerów, lemoniady, deserów, gofrów, galeretek oraz ciastek przygotowanych przez rodziców, nauczycieli oraz uczniów.

Uśmiech na twarzach uczestników święta był dowodem na udany przebieg imprezy.

 

64013