Przejdź do treści
Baner główny
2
3
Przejdź do stopki

Koncert na powitanie wiosny

Koncert na powitanie wiosny

Treść

W WIOSENNYM NASTROJU”

Uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę w nieco inny sposób niż topienie marzanny, czy wagary. 21 marca w naszej szkole już  po raz kolejny odbył się koncert  „W WIOSENNYM NASTROJU”.  Oj działo się w tym dniu sporo ciekawych rzeczy!  Najpierw podano do wiadomości wyniki konkursu na klasę z najwyższą frekwencją w bieżącym roku szkolnym. Przechodni puchar otrzymała tym razem klasa I, która zwyciężyła w rankingu klas osiągając frekwencję 97%.

Wszyscy uczniowie, pod czujnym okiem wychowawców, przygotowali krótkie scenki o tematyce wiosennej. Były wiersze, piosenki tańce, konkursy, skecze. W ramach obchodów PIERWSZEGO DNIA WIOSNY odbył  się szkolny konkurs na najpiękniejszy i najbardziej oryginalny strój wiosenny. Wyniki konkursu zostały ogłoszone przez przewodniczącego Jury – Panią Dyrektor  na zakończenie wiosennego spotkania. Przedstawiają się następująco:  

I miejsce:

 Filip Smólczyński - klasa II

Zofia Darowska – klasa I

II miejsce:

Anna Skalniak – klasa II

Lena Jelito – klasa I

III miejsce:

Natalia Szmit – klasa VI

Karolina Kociołek – Klasa II

Wyróżnienie: Bartłomiej Siedlarz – klasa II

Były oczywiście symboliczne nagrody i „Voucher na niepytanie”.

W tym dniu odbył się też „Szkolny Dzień bez Plecaka”.  No backpack day przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych. Jest nie tylko doskonałą odskocznią od szkolnej rutyny , ale również sposobem na  zwiększanie świadomości naszych wychowanków na temat trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie . Pomysłowość uczniów na to, w czym można przynieść do szkoły podręczniki i przybory nie zna granic. Były kosze, pufy, walizki, poduszki, garnki….

21 marca to również Światowy Dzień Zespołu Downa.  Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z Zespołem Downa i ich potrzeby. Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego

30786