Przejdź do treści
Baner główny
2
3
Przejdź do stopki

Czy na świetlicy można ciekawie spędzić czas?

Czy na świetlicy można ciekawie spędzić czas?

Treść

Nasza świetlica szkolna to miejsce w którym bardzo chętnie przebywają dzieci min. dlatego, iż tu dużo się dzieje. Ostatnio chętnie odwiedzaja nas najstarsi uczniowie, ale nie tylko po to, aby odebrać młodsze rodzeństwo, ale również po to, aby podzielić się swoimi pasjami oraz wiedzą.

Tak właśnie było w przypadku Oskara Wysowskiego i Konrada Wojciechowskiego z kl.VIII, którzy podzielili się z młodszymi kolegami swoja pasją, którą są szachy. Młodsi uczniowie chętnie i uważnie słuchali swych mentorów poznając tajniki tej strategicznej, rozwijającej logiczne myślenie gry.

Kolejnymi gośćmi były uczennice Monika Homoncik, Wiktoria Baran oraz Aleksandra Nowak, które to wcieliły się w role nauczycielek i przeprowadziły dla najmłodszych lekcję dot. cyberprzemocy i bezpieczeństwie w sieci. Podsumowaniem lekcji był przygotowany przez uczennice klasy VIII Quiz, który dzieci musiały rozwiązać online używajac tabletów. Za aktywny udziałw zajęciach oraz zajęcie trzech pierwszych miejsc w quizie dzieci biorące udział w lekcji otrzymały nagorody.

Wychowawcy świetlicy składają serdeczne podziękowania uczniom klas starszych za dzielenie się wiedzą z młodszymi kolegami i dawanie dobrego przykładu całej społeczności szkolnej.

Serdecznie zapraszamy każdego, kto jeszcze u nas nie był, ponieważ musi wiedzieć, że:

Uwielbiamy zabawy ruchowe, które pozwalają zrelaksować się po zakończonych zajęciach lekcyjnych, wyzwalają w nas chęć do aktywności ruchowej….
Odrabiamy lekcje, uczymy się wspólnie, pomagamy sobie wzajemne…
Relaksujemy się poprzez czytanie książek…
Bawimy się przy muzyce podrywającej nas do ruchu…
Zawiązujemy tu świetne znajomości z innymi…
Dyskutujemy na różne tematy…
Uczymy się słuchać drugiego człowieka…
Wypoczywamy i w pełni relaksujemy się poprzez własny pomysł na spędzenie czasu wolnego…
Uprawiamy tu również zabawy grupowe z przeszkodami i na czas…

30796