Przejdź do treści
Baner główny
2
3
Przejdź do stopki

Walentynki czy to tylko święto zakochanych?

Walentynki czy to tylko święto zakochanych?

Treść

14 lutego obchodzimy wyjątkowe święto miłości. Jest to okazja do wysłania komuś miłych życzeń, wyrażania sympatii czy przyjaźni.

Z tej oto okazji Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę tematyczną oraz zorganizował pocztę walentynkową.  Każdy z uczniów mógł wrzucić do specjalnie przygotowanej skrzynki swoją walentynkę. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W dniu walentynek, czyli 14 lutego, kartki zostały doręczone do adresatów przez listonoszki i listonoszy z Samorządu Uczniowskiego. Dodatkowo wszyscy nasi uczniowie i przedszkolaki w tym dniu ubrali się na czerwono. 

Również na świetlicy szkolnej zorganizowane były tematyczne zajęcia w czasie których dzieci dowiedziały się kim był Święty Walęty patron zakochanych oraz poznały historię walentynek Polsce. Ponadto wzięły udział w zabawach ruchowych i tanecznych, które wywołały uśmech na ich twarzach, a na podsumowanie stworzyły kartki walentynkowe dla swoich bliskich.

Chociaż walentynki nie są tradycyjnym polskim zwyczajem, warto je celebrować, bo przecież każdy chce kochać i być kochanym.

30790