Przejdź do treści
Baner główny
2
3
Przejdź do stopki

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Treść

,Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,

życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

               Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

          27 stycznia odbyła się w kościele parafialnym w Królowej Górnej wspaniała uroczystość Dnia Babci i Dziadka, którą zorganizowali dla swoich dziadków uczniowie nasze szkoły. Została ona poprzedzona mszą świętą w intencji dziadków, a potem odbyło się krótkie przedstawienie, które wnuczęta przygotowały pod czujnym okiem nauczycieli. Dzieci z przedszkola przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na  który złożyły się bardzo wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. Natomiat uczniowie klas I - VIII wystawili jasełka. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając ich gromkimi brawami. Artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat", a następnie obdarowano dziadków upominkami. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

                Dyrekcja oraz nauczyciele składają serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości, ale szczególnie dziękują księdzu proboszczowi Krzysztofowi Pasykowi za to, że uroczystość mogła odbyć się w kościele parafialnym w Królowej Górnej.

60800