Przejdź do treści
Baner główny
2
3
Przejdź do stopki

Bezpłatne warsztaty programistyczne dla uczniów

Bezpłatne warsztaty programistyczne dla uczniów

Treść

W lutym ruszają bezpłatne warsztaty "Koduj z Gigantami". W trakcie warsztatów, które odbędą się w lutym tego roku, uczestnicy nauczą się podstaw programowania, a przy tym poznają gry z czasów młodości swoich rodziców.

W zajęciach, specjalnie dostosowanych do grup wiekowych, mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w wieku od 7 do 19 lat. Warsztaty odbędą się stacjonarnie w ponad 100 miastach w całej Polsce oraz online w dniach od 4 do 26 lutego 2023.

“Koduj z Gigantami” to organizowana już od 7 lat ogólnopolska akcja bezpłatnych warsztatów programistycznych dla dzieci i młodzieży. Organizatorem wydarzenia jest szkoła programowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania. W lutym 2023 roku akcja odbywać się będzie już po raz 12.

Dzieci oraz młodzież udają się w podróż do przeszłości - do świata gier komputerowych ich rodziców za pośrednictwem języków programowania takich jak np. Minecraft Education Edition, Scratch, Visual Studio, Python, C# i C++. Ucząc się skryptów i podstaw programowania dowiedzą się jak nadać starym grom i programom nowe życie.

Zapisy na wydarzenie możliwe są na stronie Koduj z Gigantami.

 

58301