Przejdź do treści
Baner główny
2
3
Przejdź do stopki

REKRUTACJA! Możliwość składania wniosków o przyjęcie dziecka do klasy 1 oraz oddziału przedszkolnego rozpocznie się od 27 lutego 2023 r. Dokumenty należy składać w sekretariacie szkoły.

Znamy wyniki konkursu Planety Energii

Znamy wyniki konkursu Planety Energii

Treść

W 11. edycji programu edukacyjnego zainicjowanego przez Energę z Grupy ORLEN udział wzięło ponad 300 placówek oświatowych z każdego regionu Polski. Zadanie Planety Energii tradycyjnie polegało na wykorzystaniu materiałów dydaktycznych  przygotowanych przez ekspertów zaangażowanych przez Energę z Grupy ORLEN. Tym razem szkoły i przedszkola chcące wziąć udział w programie miały za zadanie przeprowadzić przynajmniej jedną lekcję na temat różnorodności biologicznej, na podstawie trzech scenariuszy tematycznych udostępnionych na dedykowanej konkursowi stronie.

Starania kl. II zostały zauważone i znalieźliśmy się w gronie 100 szkół, których zaangażowanie zostało wyróżnione i nagrodzone  „Bio-pakietami”, czyli zestawami zawierającymi m.in. domki dla owadów, budki lęgowe dla ptaków oraz gry edukacyjne. Wszystko wykonane z naturalnych polskich materiałów, do wspólnego zmontowania i udekorowania przez uczniów, a następnie do wykorzystania przy wspieraniu rozwoju przyrody na terenie swojej placówki. Uczniowie zaraz wzięli sie do zbijania budek i tworzenia domków dla owadów z dostarczonych materiałów. Zachęcamy do ponownego obejrzenia prac uczniów kl. II, które zyskały uznanie juty, a można je zobaczyć tutaj.

27298